2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003

 

35. SAVIHÖLKKÄ

Loimaalla lauantaina 23.4.2016

>> TULOKSET << (pdf-muodossa)

KIITOS kaikille osallistujille ja
tervetuloa mukaan taas ensi vuonna!

Kuhalan joukkue Satu

Savitonttu

Naisten parhaat Miesten parhaat

Kimmo ja Riitta Even juoksukoulu Jankon juoksukoulu

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

34. SAVIHÖLKKÄ

Loimaalla lauantaina 25.4.2015

>> TULOKSET <<

KIITOS kaikille osallistujille ja
tervetuloa mukaan taas ensi vuonna!

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

33. SAVIHÖLKKÄ

Loimaalla lauantaina 26.4.2014

>> TULOKSET <<

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

32. SAVIHÖLKKÄ, Olavi Mäntylän muistohölkkä 27.4.2013

>> TULOKSET <<

Savihölkkä juostiin Loimaalla lauantaina 27. huhtikuuta. Hölkkä juostiin tänä vuonna Loimaan Voiman pitkäaikaisen puheenjohtajan ja Savihölkän monivuotisen järjestäjän Olavi Mäntylän muistoksi.

Tuttuun tapaan kaupunkia kiertävän 7 kilometrin lenkin sai jokainen mennä omaan tahtiin ja tyyliin. Osallistujia oli tänä vuonna liikkeellä yhteensä 200.

Miesten nopein oli viime vuoden voittonsa uusinut Forssan Salaman Marko Vaittinen ajalla 22.16,9. Naistensarjan nopein ja reittiennätyksen uusi haltija oli Turun Weikkojen Anne-Mari Sandell-Hyvärinen ajalla 22.53,9.

Kiitämme kaikkia osallistujia sekä kannustusjoukkoja ja toivotamme kaikki tervetulleeksi ensi vuonna uudestaan!

 

Osallistujakisan voittajat

Naisten palkintojenjako Voittajat Anne-Mari Sandell-Hyvärinen ja Marko Vaittinen

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. SAVIHÖLKKÄ LOIMAALLA 28.4.2012

Hölkän tulokset 2012

Loimaan vuotuinen Savihölkkä juostiin keväisessä säässä. Osallistujia tänä vuonna oli yhteensä 197. Seitsemän kilometrin Reitin nopein oli Forssan Salaman Marko Vaittinen ajalla 22.54,4, toinen oli Turun Weikkojen Vesa-Matti Seppälä ja kolmas Valloxia edustanut Jouko Jääskeläinen.

Naisten sarjan ykkönen oli Turun Weikkojen Anne Halkivaha ajalla 26.40,1. Toiseksi tuli Sastamalan Liikuttavien Katja Kojo ja kolmas oli Ypäjän Naisvoimistelijoiden juoksukoulun Helena Santamäki.

Kiitämme kaikkia hölkkääjiä osallistumisesta ja toivotamme kaikille hyvää kesää iloisen liikunnan merkeissä!

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30. SAVIHÖLKKÄ LOIMAALLA 30.4.2011

Hölkän tulokset

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAVIHÖLKKÄ 24.4.2010

TULOKSET 2010

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAVIHÖLKKÄ 25.4.2009

TULOKSET 2009

 


>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAVIHÖLKKÄ 26.4.2008

TULOKSET 2008

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAVIHÖLKKÄ 2007

SAVIHÖLKÄN TULOKSET 28.4.2007

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TULOKSET 2006

MIEHET 7 KM
SIJA NIMI SEURA/PAIKKAKUNTA AIKA
1. Mahlamäki Jouko Lauttakylän Luja 22.32,5
2. Junnila Ilkka Raision Kuula 22.47,0
3. Syrjälä Sami Marttilan Murto 23.04,5
4. Ala-Nissilä Ville Loimaan Leisku 23.27,1
5. Koskenoja Juha Jokioisten Jänne 24.09,0
6. Savioja Reijo Säkylä 24.35,8
7. Leppänen Pekka Mellilä 24.41,1
8. Virta Markku Loimaan Leisku 24.55,4
9. Penttilä Juuso Punkalaitumen Kunto 25.13,3
10. Jalo Mika Kortelan Ryhti 25.27,2
11. Siuvatti Ari MuKi 25.41,1
12. Rantala Hannu Loimaa 25.48,2
13. Eskola Lauri Loimaan Jankko 25.55,0
14. Kujanpää Pekka Marttila 26.07,5
15. Yli-Kauppila Mikko Punkalaitumen Kunto 26.30,1
16. Kauppinen Seppo Oripään Vesa 26.36,7
17. Halkivaha Erkki Oripään Vesa 26.45,4
18. Salo Marko Loimaan Leisku 27.02,7
19. Kuusi Sami Puistojuoksijat 27.03,5
20. Eskola Jorma Loimaan Voima 27.04,5
21. Luhtala Mikko Loimaan Jankko 27.14,7
22. Tattinen Petri Alastaron Urheilijat 27.17,0
23. Mäkinen Juha Euran Raiku 27.26,0
24. Reunanen Jari Virttaan Nousu 27.48,1
25. Repo Pasi Loimaa 27.50,4
26. Tiiri Erkki Alastaro 27.59,9
27. Suvitie Erkki Virttaan Nousu 28.04,8
28. Kivimäki Erkki Priimus Media 28.06,3
29. Repo Kimmo Raision Kuula 28.08,4
30. Nevalainen Auvo Somero 28.09,5
31. Maunula Timo Valkeakoski 28.10,5
32. Perkola Pentti Huittinen 28.37,4
33. Tynkkynen Esko Someron Voima 28.46,3
34. Koivunen Petri Turku 28.54,8
35. Suvitie Tuomas Virttaan Nousu 29.01,7
36. Tamminen Timo Virttaan Nousu 29.07,2
37. Kokkonen Asko Vampulan Urheilijat 29.09,9
38. Mustikkamäki Raimo Lännen Tractors 29.11,5
39. Tiiri Jorma Domus 29.17,8
40. Hosiasluoma Tero Humppila 29.20,7
41. Laine Ville Loimaan Leisku 29.25,5
42. Niemi Ilkka Lännen Tractors 29.35,3
43. Laina Matti MuKi 29.40,0
44. Hirvonen Hannu Urjalan Urheilijat 29.42,8
45. Aavila Kimmo Loimaa Voima 29.43,6
46. Leppäjoki Timo Loimaa 29.52,5
47. Salmela Jarkko Forssa 29.57,2
48. Syrjälä Esa Raisio 30.01,5
49. Aalto Jouni Turku 30.05,3
50. Laaksonen Reijo Lännen Tractors 30.10,8
51. Harteva Kauko Liedon Luja 30.13,4
52. Lehto Harri Alastaron Urheilijat 30.19,5
53. Timonen Olli Loimaan Jankko 30.45,9
54. Tuomisto Jouko Oripään Vesa 30.57,5
55. Sampolahti Jukka-Pekka Vampulan Urheilijat 31.25,7
56. Mattila Erkki Lännen Tractors 31.30,5
57. Markula Mikko Virttaan Nousu 32.06,5
58. Tuominen Ilkka Lännen Tractors 32.12,1
59. Helander Jukka Euran Raiku 32.25,5
60. Nummela Arto Lännen Tractors 32.28,7
61. Jalavikko Jarkko Virttaan Nousu 32.32,4
62. Salonen Arttu Alastaro 32.39,8
63. Leino Jari Loimaan Kiinteistöhuolto 32.40,3
64. Taberman Teijo   32.42,0
65. Koivisto Kauko Lännen Tractors 32.45,4
66. Suvitie Henri Virttaan Nousu 33.07,9
67. Mäkeläinen Kimmo Loimaan Jankko 33.30,0
68. Koivunen Jussi Huittinen 33.31,3
69. Kuusela Pentti Sallila Energia 33.40,9
70. Leppäjoki Tero Loimaa 33.42,6
71. Huhtanen Risto Virttaan Nousu 34.02,8
72. Laurinen Markku Mellilän Huovit 34.06,7
73. Mettälä Heikki Loimaa 34.25,8
74. Hakala Jyrki Matula 34.51,9
75. Helminen Heikki Loimaa 34.58,2
76. Malin Risto Virttaan Nousu 35.00,8
77. Norri Ilkka Loimaan Leisku 35.07,9
78. Rauhala Kauko Vilakone Oy 35.22,4
79. Schwartz Tero Lännen Tractors 35.23,1
80. Yli-Tuomola Tauno Lännen Tractors 35.48,4
81. Heikkilä Mauri Niinijoki 37.25,4
82. Jalonen Lauri Karinaisten Kunto 37.36,5
83. Schwartz Teemu Lännen Tractors 39.58,4
84. Suominen Olli Loimaa 41.30,7
85. Mäkelä Teijo Loimaa 41.31,4
86. Vainio Jari Vilakone Oy 41.50,2
87. Stenberg Aleksi Eura 42.27,2
88. Järvinen Hannu Raisio 44.02,6
89. Anttila Hannu LAS 46.46,7
90. Roine Pasi Loimaan Voima 46.54,0
91. Markula Valtteri Loimaan Jankko 50.31,9
92. Myyryläinen Risto   50.53,1
93. Myyryläinen Teuvo Lännen Tractors 50.53,9
94. Kokkonen Leo Vilakone Oy 51.49,9
95. Markula Erik Loimaan Jankko 57.05,8
96. Mäntylä Vihtori Loimaan Voima 1.01.58,1
97. Hongisto Toni Loimaan Voima 1.02.01,9

 

NAISET 7 KM
SIJA NIMI SEURA/PAIKKAKUNTA AIKA
1. Mattila Jenni Loimaan Voima 26.39,6
2. Sampolahti Heli Vampulan Urheilijat 27.21,6
3. Kojo Katja Turun Veikot 27.56,7
4. Satto Päivi Turun Urheiluliitto 28.19,4
5. Tynkkynen Mirjam Someron Voima 28.45,5
6. Halkivaha Anne Oripään Vesa 28.58,9
7. Jalonen Heta Turun Urheiluliitto 29.31,1
8. Santamäki Helena Ypäjän Yllätys 29.45,0
9. Stenberg Päivi Euran Raiku 30.32,2
10. Mäkinen Liisa Euran Raiku 30.52,3
11. Kapanen Virpi Loimaa 30.59,1
12. Tuomisto Lea Oripään Vesa 31.13,9
13. Tamminen Sirpa Oripään Vesa 31.29,8
14. Tuominen Marika Alastaron Urheilijat 31.35,5
15. Hakala Paula Loimaa 33.00,5
16. Holm Marianne Loimaan Jankko 33.46,4
17. Laurila Jaana Forssa 34.30,3
18. Rivala Minna LittKu 34.40,6
19. Halkivaha Jenni Oripään Vesa 35.06,7
20. Kuusela Hanna Alastaron Urheilijat 35.20,8
21. Keskinen Leenamaija LittKu 35.50,2
22. Jaatinen Nina LittKu 35.51,0
23. Klemelä Marja-Leena Forssa 36.13,4
24. Oksanen Heli Vilakone Oy 37.38,9
25. Turunen Seija Loimaan Voima 39.12,8
26. Heikkinen Mari-Kaisa Loimaan Terveyskeskus 41.11,1
27. Leppämäki Tuija Loimaan Terveyskeskus 41.11,8
28. Kankaanranta Eija Lännen Tractors 41.49,6
29. Kuusela Pirjo Alastaro 42.25,4
30. Alm-Huhti Päivi Priimus Media 42.32,1
31. Laaksonen Anna-Liisa TYKS Paimion Sairaala 43.39,3
32. Roine Virpi Loimaan Voima 44.24,9
33. Ketola Paula LAS 44.52,2
34. Lehto Tiina Sallila Energia 45.07,5
35. Ojavalli Aulikki Sallila Energia 45.08,2
36. Henttonen Leena Sallila Energia 47.47,6
37. Leino Leena TYKS Paimion Sairaala 47.49,9
38. Kantsila Minna Tampere 48.50,5
39. Uusitalo Leena Loimaan Terveyskeskus 49.11,4
40. Äikää Ulla LAS 49.18,7
41. Niemi Maritta LAS 49.19,5
42. Vanhanen Seija Somero 49.35,5
43. Knuutila Raija Loimaan Leisku 50.59,7
44. Ojanen Sirpa TYKS Paimion Sairaala 52.49,8
45. Suvitie Hanna Sallila Energia 56.14,0
46. Haapanen Pirjo Sallila Energia 56.14,7
47. Kivimäki Merja Loimaan Jankko 56.45,5
48. Mäntylä Vilma Loimaan Voima 57.33,6
49. Kallioinen Minna Loimaan Voima 57.34,5
50. Markkula Hilkka LAS 57.36,6
51. Skogström Ulla Loimaan Terveyskeskus 59.51,7
52. Henttinen Aino Sallila Energia 1.01.10,8
53. Ylärakkola Mervi Sallila Energia 1.01.11,4
54. Kojo Irma Domus 1.02.29,0
55. Roine Sirkka Domus 1.02.29,7
56. Ahokas Roosa Loimaan Terveyskeskus 1.04.45,2
57. Järvinen Eija Loimaan Terveyskeskus 1.04.45,8

 

ILMAN AIKAA LENKIN KIERSIVÄT:
NIMI SEURA/PAIKKAKUNTA NIMI SEURA/PAIKKAKUNTA
Salokannel Ari Lännen Tractors Hellqvist Arto Lännen Tractors
Lehto Anniina LAS Huhtala Susanna LAS
Lentovaara Marita LAS Löytömäki Anja LAS
Sillanpää Terttu LAS Niemelä-Laaksonen  
Sormunen-Mettälä   Anne LAS
Marjatta LAS Järvinen Virpi LAS
Kannisto Jani Domus Hakala Merja LAS
Haglin Mervi LAS Kaase Ritva Lännen Tractors
Repo Matti Forssa Repo Lahja Forssa
Horn Tarja LAS Suojanen Kari Eura
Kulmala Kaisa Metsämaan Urheilijat Anttila Erja LAS
Kokkonen Maritta LAS Tulinen Eila-Marja LAS
Hakala Marja-Leena LAS Heino Paula LAS
Keloniemi-Hurttila   Väänänen  
Elina LAS Anna-Liisa LAS
Pakkanen Virpi LAS Luhtala Sirkka Koski Tl
Seppä Pirkko Riihimäki Rouvali Piia Forssa
Halkivaha Päivi Oripään Vesa Salonen Merja LAS
Tamminen Rauno Oripää Tamminen Terhi Oripää
Mäkelä Rita Oripää Manner Aila LAS
Mäki Mirja LAS

YHTEENSÄ 191 OSANOTTAJAA

JOUKKUETULOKSET

MIEHET/SEURAT
1. Loimaan Leisku 30 pist.
  (Ville Ala-Nissilä, Markku Virta, Marko Salo)
2. Virttaan Nousu 86 pist.
  (Jari Reunanen, Erkki Suvitie, Tuomas Suvitie)
3. Loimaan Jankko 87 pist.
  (Lauri Eskola, Mikko Luhtala, Olli Timonen)
3. Oripään Vesa 87 pist.
  Seppo Kauppinen, Erkki Halkivaha, Jouko Tuomisto  
4. Virttaan Nousu II 154 pist.
  Timo Tamminen, Mikko Markula, Jarkko Jalavikko  
5. Loimaan Voima 155 pist.
  Jorma Eskola, Kimmo Aavila, Pasi Roine  
6. Virttaan Nousu III 213 pist.
  Henri Suvitie, Risto Huhtanen, Risto Malin  
7. Loimaan Jankko II 253 pist.
  (Kimmo Mäkeläinen, Valtteri Markula, Erik Markula)

 

NAISET/SEURAT
1. Oripään Vesa 31 pist.
  (Anne Halkivaha, Lea Tuomisto, Sirpa Tamminen)
2. Loimaan Voima 58 pist.
  (Jenni Mattila, Seija Turunen, Virpi Roine)

 

TYÖPAIKKOJEN VÄLINEN OSALLISTUJAKILPAILU:
1. LAS 27 osanottajaa
2. Lännen Tractors 15
3. Sallila Energia 8
4. Loimaan Terveyskeskus 6
5. Domus 4
5. Vilakone Oy 4
6. TYKS Paimion Sairaala 3
7. Priimus Media 2
8. Loimaan Kiinteistöhuolto 1
8. Matula 1


MIEHET/TYÖPAIKAT JA YHDISTYKSET
1. Lännen Tractors 130 pist.
  (Raimo Mustikkamäki, Ilkka Niemi, Reijo Laaksonen)
2. Lännen Tractors II 174 pist.
  (Erkki Mattila, Ilkka Tuominen, Arto Nummela)
3. Lännen Tractors III 224 pist.
  (Kauko Koivisto, Tero Schwartz, Tauno Yli-Tuomola)
4. Vilakone Oy 258 pist.
  (Kauko Rauhala, Jari Vainio, Leo Kokkonen)

 

NAISET/TYÖPAIKAT JA YHDISTYKSET
1. LittKu 61 pist.
  (Minna Rivala, Leenamaija Keskinen, Nina Jaatinen)
2. Loimaan Terveyskeskus 92 pist.
  (Mari-Kaisa Heikkinen, Tuija Leppämäki, Leena Uusitalo)
3. Sallila Energia 105 pist.
  (Tiina Lehto, Aulikki Ojavalli, Leena Henttonen)
4. TYKS Paimion Sairaala 112 pist.
  (Anna-Liisa Laaksonen, Leena Leino, Sirpa Ojanen)
5. LAS 114 pist.
  (Paula Ketola, Ulla Äikää, Maritta Niemi)
6. Sallila Energia II 143 pist.
  (Hanna Suvitie, Pirjo Haapanen, Aino Henttinen)
7. Loimaan Terveyskeskus II 164 pist.
  (Ulla Skogström, Roosa Ahokas, Eija Järvinen)

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TULOKSET 2005

MIEHET 7 KM
SIJA NIMI SEURA/PAIKKAKUNTA AIKA JÄLJ.
1. Silas Sang Kenia 19.33,1
2. Roni Haimakka TuUl 21.51,9 2.18,8
3. Jouko Mahlamäki Lauttakylän Luja 21.54,2 2.21,1
4. Ilkka Junnila Raision Kuula 22.08,7 2.35,6
5. Mika Kilpeläinen Lännen Tractors 23.19,5 3.46,4
6. Rauno Hakala Suomusjärven Sisu 23.27,2 3.54,1
7. Markku Virta LoiLe 23.56,3 4.23,2
8. Hannu Rahikka Uusikaupunki 24.01,1 4.28,0
9. Juuso Penttilä Punkalaitumen Kunto 24.14,6 4.41,5
10. Ville Ala-Nissilä Loimaan Leisku 24.22,5 4.49,4
11. Mika Jalo Kortelan Ryhti 24.36,3 5.03,2
12. Erkki Halkivaha Oripään Vesa 24.39,5 5.06,4
13. Pekka Leppänen   24.44,1 5.11,0
14. Reijo Savioja Säkylä 24.48,6 5.15,5
15. Marko Turunen VSVU 24.52,0 5.18,9
16. Vesa-Matti Seppälä Lohja 25.20,2 5.47,1
17. Hannu Rantala Loimi-Kiekko 25.27,0 5.53,9
18. Pekka Kujanpää Marttila 26.07,6 6.34,5
19. Kimmo Repo Raision Kuula 26.19,9 6.46,8
20. Ari Syrjälä LoJa 26.22,4 6.49,3
21. Samuli Heikkinen LoiLe 26.35,1 7.02,0
22. Veikko Sivosavi Viking Line 26.51,2 7.18,1
23. Ari Jussila VSVU 26.51,9 7.18,8
24. Petri Tattinen Alastaron Urheilijat 26.52,4 7.19,3
25. Aleksi Sorvali Tammelan Ryske 26.53,5 7.20,4
26. Martti Suutari Hollola 26.56,7 7.23,6
27. Janne Levonen Virttaan Nousu 27.10,6 7.37,5
28. Jari Tuominen Alastaron Urheilijat 27.22,2 7.49,1
29. Auvo Nevalainen Vantaa 27.25,4 7.52,3
30. Erkki Kivimäki Loimaan Kirjapaino 27.28,4 7.55,3
31. Pentti Perkola Huittinen 27.40,4 8.07,3
32. Hannu Hirvonen Urjalan Urheilijat 27.48,7 8.15,6
33. Sami Kuusi Forssa 28.11,2 8.38,1
34. Matti Laine Muurlan Kiri 28.12,4 8.39,3
35. Jarno Kannisto Turku 28.16,6 8.43,5
36. Juha Koskenoja Jokioisten Jänne 28.18,3 8.45,2
37. Kimmo Aavila Loimaan Voima 28.39,3 9.06,2
38. Raimo Mustikkamäki Lännen Tractors 28.47,6 9.14,5
39. Kalle Myrberg Åbo IFK 28.50,4 9.17,3
40. Mikko Paakkunainen Loimaa 28.52,1 9.19,0
41. Juha Ylösmäki Ypäjän Yllätys 28.52,5 9.19,4
42. Jorma Tiiri Domus 28.53,3 9.20,2
43. Pekka Soini Loimaa 29.04,0 9.30,9
44. Pasi Repo Loimaa 29.06,3 9.33,2
45. Ville Laine LoiLe 29.08,2 9.35,1
46. Olli Timonen Loimaan Jankko 29.10,0 9.36,9
47. Jouni Aalto Turku 29.12,5 9.39,4
48. Erkki Mattila Lännen Tractors 29.14,7 9.41,6
49. Henri Alho Kiukaisten Kisailijat 29.15,6 9.42,5
50. Ilkka Niemi Lännen Tractors 29.32,5 9.59,4
51. Jarkko Salmela Forssa 29.33,0 9.59,9
52. Venni Heinilä Kortelan Ryhti 29.50,4 10.17,3
53. Timo Syrjälä   29.59,0 10.25,9
54. Janne-Matti Järvinen Loimaan Voima 30.13,0 10.39,9
55. Kimmo Koskinen Lieto 30.14,4 10.41,3
56. Tero Leppäjoki Helsinki 30.17,5 10.44,4
57. Kari Seppänen Lännen Tractors 30.28,1 10.55,0
58. Juha Prusi LoJa 30.30,2 10.57,1
59. Jarkko Jalavikko Virttaan Nousu 30.32,8 10.59,7
60. Janne Lehtonen Oripään Urheilijat 30.35,3 11.02,2
61. Pekka Holopainen Forssan Salama 30.56,6 11.23,5
62. Jussi Virta Forssan Salama 31.06,3 11.33,2
63. Timo Kujanpää Turku 31.08,6 11.35,5
64. Kauko Harteva Turku 31.11,0 11.37,9
65. Arto Nummela Lännen Tractors 31.16,3 11.43,2
66. Risto Malin Virttaan Nousu 31.24,2 11.51,1
67. Tero Hosiasluoma Humppila 31.32,3 11.59,2
68. Reijo Laaksonen Lännen Tractors 31.38,8 12.05,7
69. Lauri Jalonen Karinaisten Kunto 31.40,2 12.07,1
70. Teijo Taberman Kapteenin kastikkeet 31.47,3 12.14,2
71. Timo Leppäjoki Loimaa 31.59,8 12.26,7
72. Kimmo Välimäki Loimaan Voima 32.18,7 12.45,6
73. Kauko Koivisto Lännen Tractors 32.27,7 12.54,6
74. Ilkka Tuominen Lännen Tractors 32.28,1 12.55,0
75. Santeri Ketola Salo 32.45,8 13.12,7
76. Erkki Ranta TuUl 32.47,9 13.14,8
77. Tuomas Ranta TuUl 32.48,6 13.15,5
78. Risto Hakala Kurilan SPS 32.49,1 13.16,0
79. Risto Huhtanen Virttaan Nousu 32.54,7 13.21,6
80. Martti Hämäläinen Loimaa 33.06,2 13.33,1
81. Jari Leino Loimaan kiinthuolto 33.15,4 13.42,3
82. Ilkka Norri LoiLe 33.25,4 13.52,3
83. Eino Mäkinen Alastaro 33.41,5 14.08,4
84. Raimo Kuusela LoiLe 33.45,0 14.11,9
85. Teijo Mäkelä Loimaa 33.56,1 14.23,0
86. Hannu Ketola Salo 33.57,2 14.24,1
87. Jyrki Hakala SBS 34.11,8 14.38,7
88. Risto Ahti Ypäjä 35.32,9 15.59,8
89. Jyrki Nurminen Pirkkalan Pingviinit 36.24,2 16.51,1
90. Jyri Leppämäki Lännen Tractors 36.31,0 16.57,9
91. Mauri Heikkilä   36.38,7 17.05,6
92. Janne Pulkkinen Pirkkalan Pingviinit 36.49,1 17.16,0
93. Teuvo Myyryläinen Lännen Tractors 36.52,1 17.19,0
94. Pasi Paunuvuori Lauttakylän Luja 37.06,0 17.32,9
95. Heikki Mettälä Kalix Löparklub 37.43,5 18.10,4
96. Eino Merta Loimaa 37.55,9 18.22,8
97. Jermu Vainio Loimaa 39.48,1 20.15,0
98. Alvari Einola Loimaa 39.49,2 20.16,1
99. Pasi Koivu Loimaan työterveys ry 40.42,2 21.09,1
100. Jussi Poskiparta Loimaa 40.57,4 21.24,3
101. Elmo Vainio Loimaa 41.20,3 21.47,2
102. Artturi Koivikko Loimaa 41.28,7 21.55,6
103. Seppo Vainio Loimaa 41.29,2 21.56,1
104. Akseli Einola Loimaa 44.12,8 24.39,7
105. Hannu Anttila LAS 44.22,9 24.49,8
106. Hannu Järvinen Raisio 45.08,9 25.35,8
107. Lauri Huttunen Jokioinen 47.40,2 28.07,1
108. Pasi Roine Loimaan Voima 53.03,6 33.30,5
109. Kerkko Vihava Priimus Paino 53.41,5 34.08,4
110. Pasi Mäkipää Hyrsynkulma 56.49,5 37.16,4
111. Jaakko Koskinen Lännen Tractors 1.00.29,1 40.56,0

 

NAISET 7 KM
SIJA NIMI SEURA/PAIKKAKUNTA AIKA JÄLJ.
1. Marika Jänkä VSV 25.05,7
2. Tiia Taipale TuUl 27.30,8 2.25,1
3. Päivi Satto TuUl 27.50,3 2.44,6
4. Anne Halkivaha Oripään Vesa 28.34,5 3.28,8
5. Tiina Mäkelä Kortelan Ryhti 29.20,6 4.14,9
6. Katri Veikkola   29.53,8 4.48,1
7. Helena Santamäki VSVU 30.07,9 5.02,2
8. Hannele Uusitalo VSVU 30.29,0 5.23,3
9. Merja Haonperä VSVU 30.44,7 5.39,0
10. Heta Jalonen Karinaisten Kunto 30.58,6 5.52,9
11. Sirpa Tamminen Oripään Vesa 31.53,1 6.47,4
12. Minna Halkivaha Oripään Vesa 32.20,9 7.15,2
13. Erja Lind Loimaa 33.50,6 8.44,9
14. Marika Tuominen Alastaron Urheilijat 33.52,7 8.47,0
15. Mervi Rantasalo LoJa 33.58,6 8.52,9
16. Seija Turunen Loimaan Voima 36.02,8 10.57,1
17. Paula Hakala Loimaa 36.34,2 11.28,5
18. Marja Liukkonen LoJa 36.35,4 11.29,7
19. Sanna Roine Loimaan Voima 37.17,7 12.12,0
20. Raija Kujanpää Turku 38.01,3 12.55,6
21. Laura Hakala Loimaa 39.52,0 14.46,3
22. Marja-Leena Hakala LAS 39.59,8 14.54,1
23. Anna Mäkelä Kolme MMM 40.05,0 14.59,3
24. Liisa Ketola Salo 40.43,6 15.37,9
25. Terhi Mäkinen Kolme MMM 41.54,6 16.48,9
26. Paula Ketola LAS 42.04,8 16.59,1
27. Tiina Mikola Kolme MMM 43.02,0 17.56,3
28. Jaana Turunen LAS 44.01,2 18.55,5
29. Virpi Roine Loimaan Voima 44.27,1 19.21,4
30. Aulikki Ojavalli Sallila Energia 44.53,3 19.47,6
31. Tiina Lehto Sallila Energia 44.53,7 19.48,0
32. Leena Henttonen Sallila Energia 44.54,0 19.48,3
33. Leena Leino TYKS Paimion sairaala 45.10,9 20.05,2
34. Leena Skogström LoJa 47.18,2 22.12,5
35. Marja Huttunen Jokioinen 47.43,1 22.37,4
36. Seija Vanhanen Somero 49.01,2 23.55,5
37. Ritva Kaase LoJa 49.29,6 24.23,9
38. Tuula Kervinen TYKS Paimion sairaala 52.56,6 27.50,9
39. Ulla Äikää LAS 53.27,1 28.21,4
40. Saija Uusitalo Loimaa 54.05,5 28.59,8
41. Kristina Mäkelä TYKS Paimion sairaala 54.18,6 29.12,9
42. Päivi Lainio-Heikkilä TYKS Paimion sairaala 54.20,5 29.14,8
43. Vilma Mäntylä Loimaan Voima 55.26,7 30.21,0
44. Minna Kallioinen Loimaan Voima 55.27,8 30.22,1
45. Hilkka Markkula LAS 57.14,7 32.09,0
46. Tanja Ylösmäki Ypäjän Yllätys 57.54,1 32.48,4
47. Mirva Ylösmäki Ypäjän Yllätys 57.54,6 32.48,9
48. Mira Pyöli   59.24,5 34.18,8
49. Riikka-Mari Salonen   59.24,9 34.19,2
50. Sanna Uuppo   59.25,3 34.19,6
51. Minna Torkkeli   59.48,8 34.43,1
52. Ulla Skogström LoJa 1.01.33,8 36.28,1
53. Sirkka Roine Domus 1.03.12,2 38.06,5
54. Seija Jalonen Domus 1.03.12,6 38.06,9
55. Irma Kojo Domus 1.03.13,0 38.07,3
56. Virpi Järvinen LAS 1.03.44,0 38.38,3
57. Teija Mäkipää-Nieminen Joenperä 1.03.44,9 38.39,2
58. Jutta Mäkipää Hyrsynkulma 1.04.04,6 38.58,9
59. Marjatta Sormunen LAS 1.04.18,9 39.13,2

 

Lenkin sai juosta tai kävellä myös ilman aikaa ja niin tekivät:
Timo Tamminen, Sirkka Hakala, Aila Jäsperi, Unto Jäsperi, Heikki Kurkela, Tuula Pulkkinen, Ari Salokannel, Aila Markula, Tuula Uusitalo, Tauno Yli-Tuomola, Veikko Ruohonen, Arto Hellqvist, Elina Pulkkinen, Päivi Halkivaha, Rauno Tamminen, Kaisa Kulmala, Mervi Pakkanen, Marita Kokkonen ja Marja Kyllönen.

YHTEENSÄ 198 OSANOTTAJAA

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TULOKSET 2004

MIEHET 7 KM
SIJA NIMI SEURA AIKA JÄLJ.
1. Janne Saarni Turun Urheiluliitto 22.18,5  
2. Jouko Mahlamäki Lauttakylän Luja 22.44,4 0.25,9
3. Juuso Penttilä Punkalaitumen Kunto 23.35,9 1.17,4
4. Sami Syrjälä Marttilan Murto 23.39,4 1.20,9
5. Rauno Hakala Suomusjärven Sisu 23.40,5 1.22,0
6. Ville Ala-Nissilä Loimaan Leisku 23.52,5 1.34,0
7. Mika Kilpeläinen Lännen Engineering 24.14,1 1.55,6
8. Markku Virta Loimaan Leisku 24.26,6 2.08,1
9. Mika Jalo Korpelan Ryhti 25.06,7 2.48,2
10. Jani Heikkilä   25.19,5 3.01,0
11. Juha Koskenoja Jokioisten Jänne 25.23,1 3.04,6
12. Erkki Halkivaha Oripään Vesa 25.28,7 3.10,2
13. Pekka Leppänen Mellilä 25.31,8 3.13,3
14. Timo Syrjälä   25.44,2 3.25,7
15. Mika Korelin Eura 25.53,6 3.35,1
16. Pekka Kujanpää Marttila 26.07,9 3.49,4
17. Antti Kuusela Alastaro 26.33,2 4.14,7
18. Keijo Mäkeläinen Loimaan Jankko 26.38,0 4.19,5
19. Hannu Rantala Loimaan Palloseura 26.47,7 4.29,2
20. Kimmo Repo Raision Kuula 26.57,1 4.38,6
21. Matti Laine Muurlan Kiri 27.08,4 4.49,9
22. Valtteri Arra Kelloliike Iisakki 27.10,4 4.51,9
23. Aleksi Sorvali Tammelan Ryske 27.11,4 4.52,9
24. Ari Syrjälä Loimaan Jankko 27.14,1 4.55,6
25. Marko Salo Loimaan Leisku 27.15,0 4.56,5
26. Kimmo Mäkeläinen Loimaan Jankko 27.25,4 5.06,9
27. Erkki Kivimäki Loimaan Kirjapaino 27.27,8 5.09,3
28. Jorma Eskola Loimaa 27.30,4 5.11,9
29. Esa Syrjälä   27.35,7 5.17,2
30. Esko Tynkkynen Someron Voima 28.00,1 5.41,6
31. Pekka Anttila Alastaron Metsästysseu 28.03,1 5.44,6
32. Petri Tattinen Alastaron Metsästysseu 28.04,8 5.46,3
33. Raimo Mustikkamäki Lännen Engineering 28.31,3 6.12,8
34. Mikko Paakkunainen Loimaan Leisku 28.50,8 6.32,3
35. Matti Anttila Alastaron Metsästysseu 28.56,9 6.38,4
36. Jorma Tiiri Metsäpuu 29.04,7 6.46,2
37. Juha Ylösmäki Ypäjän Yllätys 29.05,0 6.46,5
38. Lasse Skogström Loimaan Jankko 29.05,4 6.46,9
39. Markku Korpela Loimaan Jankko 29.16,9 6.58,4
40. Antti Vuorinen Loimaan Jankko 29.21,8 7.03,3
41. Jari Tuominen Alastaro Metsästysseu 29.41,9 7.23,4
42. Ilkka Niemi Lännen Engineering 29.44,6 7.26,1
43. Pekka Holopainen Forssan Salama 29.51,5 7.33,0
44. Kimmo Aavila Loimaa 30.16,3 7.57,8
45. Teuvo Valve Loimaan Voima 30.18,2 7.59,7
46. Kari Seppänen Lännen Engineering 30.44,1 8.25,6
47. Hannu Rosilainen Turku 30.48,3 8.29,8
48. Ville Laine Loimaan Leisku 30.48,6 8.30,1
49. Arto Nummela Lännen Engineering 31.16,0 8.57,5
50. Tapani Kuhanen Lahden Ahkera 31.30,9 9.12,4
51. Pasi Repo   31.41,1 9.22,6
52. Juha Prusi Alastaron Urheilijat 32.02,5 9.44,0
53. Pentti Kuusela Alastaro 32.38,7 10.20,2
54. Antti Hannukainen Loimaan Jankko 32.52,9 10.34,4
55. Janne-Matti Järvinen Loimaan Voima 33.31,2 11.12,7
56. Hannu Ketola Salo 33.49,2 11.30,7
57. Ilkka Norri Loimaan Leisku 33.58,3 11.39,8
58. Eino Mäkinen Alastaro 34.14,1 11.55,6
59. Ilkka Tuominen Lännen Engineering 34.37,5 12.19,0
60. Kauko Koivisto Lännen Engineering 34.37,8 12.19,3
61. Jari Leino Loimaan Kiinteistöhuolto 34.39,3 12.20,8
62. Markku Laurinen Mellilän Huovit 34.41,6 12.23,1
63. Kim Masalin Kemiö 34.56,3 12.37,8
64. Kimmo Laaksonen Vantaa 35.04,6 12.46,1
65. Stig Eriksson ÅIFK 35.48,0 13.29,5
66. Alpo Salmelin Kunto-Pirkat 36.12,5 13.54,0
67. Veli-Matti Mäntylä Huittinen 36.26,9 14.08,4
68. Petri Välimäki Loimaa 36.57,7 14.39,2
69. Jorma Reijonen Turku 37.27,9 15.09,4
70. Jussi Holm Loimaan Jankko 37.46,5 15.28,0
71. Mauri Heikkilä Lännen Engineering 38.07,9 15.49,4
72. Pasi Paunuvuori Lauttakylän Luja 38.23,7 16.05,2
73. Santeri Ketola Salon HT 39.39,0 17.20,5
74. Seppo Vainio   40.10,8 17.52,3
75. Jussi Poskiparta Loimaan kunta 40.22,5 18.04,0
76. Jyri Leppämäki Lännen Engineering 41.02,4 18.43,9
77. Veikko Huhta Vampulan Urheilijat 42.49,1 20.30,6
78. Hannu Järvinen Raisio 43.29,8 21.11,3
79. Johnny Heino Helsinki 44.06,6 21.48,1
80. Kalle Niemi   44.30,8 22.12,3
81. Petri Mörsky   44.31,2 22.12,7
82. Aki Kilpi Helsinki 44.44,9 22.26,4
83. Pasi Koivu Loimaan työterveys 50.09,9 27.51,4
84. Hannu Anttila LAS 50.28,1 28.09,6
85. Pasi Roine Loimaan Voima 52.08,6 29.50,1
86. Kerkko Vihava Loimaan Kirjapaino 55.16,0 32.57,5
87. Risto Rantanen Metsäpuu 55.38,4 33.19,9

 

NAISET 7 KM
SIJA NIMI SEURA AIKA JÄLJ.
1. Katja Kojo Turun Veikot 27.16,2  
2. Mirjam Tynkkynen Someron Voima 27.59,6 0.43,4
3. Anne Halkivaha Oripään Vesa 29.19,8 2.03,6
4. Helena Santamäki Ypäjän Yllätys 30.39,9 3.23,7
5. Merja Haonperä Mellilän Huovit 31.44,6 4.28,4
6. Mervi Rantasalo Loimaan Jankko 31.59,3 4.43,1
7. Lea Tuomisto Oripään Vesa 32.22,3 5.06,1
8. Minna Halkivaha Oripään Vesa 33.08,7 5.52,5
9. Marianne Holm Loimaan Jankko 33.25,0 6.08,8
10. Hanna Kuusela Alastaro 33.53,8 6.37,6
11. Erja Lind Loimaan kaupunki/naiset 33.56,3 6.40,1
12. Leila Grön Loimaan kaupunki/naiset 34.05,1 6.48,9
13. Hanna Ruohonen Loimaan Jankko 35.17,9 8.01,7
14. Marika Tuominen Alastaro 35.28,9 8.12,7
15. Jenni Halkivaha Oripään Vesa 35.58,0 8.41,8
16. Sari Keskevaari Salon Voimailijat 36.56,7 9.40,5
17. Karoliina Savolainen   37.48,9 10.32,7
18. Minna Grön   37.57,9 10.41,7
19. Piri Lammela   39.08,0 11.51,8
20. Sanna Roine Loimaan Voima 39.13,1 11.56,9
21. Pirjo Kuusela Alastaro 39.56,6 12.40,4
22. Krista Haapala Kiukainen 40.27,8 13.11,6
23. Riitta Saarnivaara TYKS/Paimion Sairaala 40.48,1 13.31,9
24. Virpi Roine Loimaan Voima 41.27,6 14.11,4
25. Leila Lehtinen Loimaan kaupunki/naiset 41.38,2 14.22,0
26. Soile Norri Loimaan Leisku 41.38,6 14.22,4
27. Liisa Ketola Salo 42.11,6 14.55,4
28. Seija Turunen Loimaan Voima 42.17,7 15.01,5
29. Anne Vuorinen Loimaan Jankko 43.44,7 16.28,5
30. Jaana Repo   43.45,0 16.28,8
31. Seija Vanhanen Somero 44.44,5 17.28,3
32. Anu Laaksonen TYKS/Paimion Sairaala 46.12,5 18.56,3
33. Susanna Ketola Salon Uimarit 46.29,9 19.13,7
34. Kerttu Halla TYKS/Paimion Sairaala 46.43,2 19.27,0
35. Nelli Salonen Loimaan Voima 51.33,9 24.17,7
36. Anne-Maarit Äijälä Loimaan Voima 51.34,3 24.18,1
37. Saila Myllykylä TYKS/Paimion Sairaala 52.44,8 25.28,6
38. Kristiina Mäkelä TYKS/Paimion Sairaala 52.49,6 25.33,4
39. Paula Ketola LAS 53.19,0 26.02,8
40. Ulla Rekikoski TYKS/Paimion Sairaala 53.34,2 26.18,0
41. Sirpa Ojanen TYKS/Paimion Sairaala 53.53,0 26.36,8
42. Teija Asikainen Loimaan Jankko 53.53,5 26.37,3
43. Kirsti Kesseli Lännen Engineering 55.16,3 28.00,1
44. Leena Repo   57.25,7 30.09,5
45. Hilkka Markkula LAS 57.26,7 30.10,5
46. Katri Veikkola   58.17,0 31.00,8
47. Jaana Veikkola   58.17,7 31.01,5
48. Ulla Skogström Loimaan Jankko 58.21,2 31.05,0
49. Tuula Pulkkinen Lännen Engineering 59.19,6 32.03,4
50. Marja Lehtonen TYKS/Paimion Sairaala 59.51,3 32.35,1
51. Emilia Ketola Salon Uimarit 1.00.07,7 32.51,5
52. Hanna Poskiparta Loimaan kunta 1.00.18,6 33.02,4
53. Päivi Lainio-Heikkilä TYKS/Paimion Sairaala 1.00.20,3 33.04,1
54. Katariina Laine TYKS/Paimion Sairaala 1.00.20,8 33.04,6
55. Tanja Ylösmäki Ypäjän Yllätys 1.00.37,3 33.21,1
56. Riikka Reijonen Turku 1.00.38,2 33.22,0
57. Mirva Ylösmäki Ypäjän Yllätys 1.00.39,0 33.22,8
58. Vilma Mäntylä Loimaan Voima 1.01.02,2 33.46,0
59. Pinja Salonen Loimaan Voima 1.01.02,5 33.46,3
60. Sirkka Roine Metsäpuu 1.02.30,9 35.14,7
61. Merja Salonen LAS 1.02.49,6 35.33,4
62. Sirpa Merivirta LAS 1.02.50,1 35.33,9
63. Seija Jalonen Metsäpuu 1.02.50,6 35.34,4
64. Tarja Merivirta LAS 1.02.51,2 35.35,0
65. Irma Kojo Metsäpuu 1.02.51,8 35.35,6
66. Päivi Jokinen Metsäpuu 1.02.53,4 35.37,2
67. Mari Ylitalo-Tommila TYKS/Paimion Sairaala 1.04.35,1 37.18,9
68. Tuula Kervinen TYKS/Paimion Sairaala 1.04.35,5 37.19,3
69. Virpi Virtanen TYKS/Paimion Sairaala 1.04.36,1 37.19,9
70. Kristiina Lindholm TYKS/Paimion Sairaala 1.06.33,2 39.17,0
71. Riitta Lähteenmäki TYKS/Paimion Sairaala 1.06.36,4 39.20,2
72. Anne Kuparinen TYKS/Paimion Sairaala 1.06.36,8 39.20,6

ILMAN AIKAA LENKIN KIERSIVÄT
Sirkka Hakala  
Heikki Kurkela  
Paula Heino LAS
Arto Hellqvist Lännen Engineering
Ari Salokannel Lännen Engineering
Tauno Yli-Tuomola Lännen Engineering
Sirpa Orava Lännen Engineering
Lahja Repo Forssa
Matti Repo Forssa
Aila Jäsperi Forssan Alku
Unto Jäsperi Forssan Alku
Ritva Kaase Loimaan kunta
Päivi Halkivaha Oripään Vesa
Elvi Pietilä Metsäpuu

YHTEENSÄ 174 OSANOTTAJAA

JOUKKUETULOKSET

MIEHET/SEURAT
1. Loimaan Leisku 41 pist.
  (Ville Ala-Nissilä, Markku Virta, Marko Salo)
2. Loimaan Jankko I 68 pist.
  (Keijo Mäkeläinen, Ari Syrjälä, Kimmo Mäkeläinen)
3. Loimaan Jankko II 117 pist.
  (Lasse Skogström, Markku Korpela, Antti Vuorinen)
4. Loimaan Voima 185 pist.
  (Teuvo Valve, Janne-Matti Järvinen, Pasi Roine)

 

NAISET/SEURAT
1. Oripään Vesa 18 pist.
  (Anne Halkivaha, Lea Tuomisto, Minna Halkivaha)
2. Loimaan Jankko 28 pist.
  (Mervi Rantasalo, Marianne Holm, Hanna Ruohonen)
3. Loimaan Voima I 72 pist.
  (Sanna Roine, Virpi Roine, Seija Turunen)
4. Loimaan Voima II 129 pist.
  (Nelli Salonen, Anne-Maarit Äijälä, Vilma Mäntylä)

 

TYÖPAIKKOJEN VÄLINEN OSALLISTUJAKILPAILU:
1. TYKS/Paimion sairaala 16 osanottajaa
2. Lännen Engineering 15
3. Metsäpuu 7
4. Loimaan Aluesairaala 6


MIEHET/TYÖPAIKAT JA YHDISTYKSET
1. Lännen Engineering I 82 pist.
  (Mika Kilpeläinen, Raimo Mustikkamäki, Ilkka Niemi)
2. Alastaron Metsästysseura/Hirvenjuoksijat 98 pist.
  (Pekka Anttila, Petri Tattinen, Matti Anttila)
3. Lännen Engineering II 154 pist.
  (Kari Seppänen, Arto Nummela, Ilkka Tuominen)
4. Lännen Engineering III 190 pist.
  (Kauko Koivisto, Mauri Heikkilä, Jyri Leppämäki)

 

NAISET/TYÖPAIKAT JA YHDISTYKSET
1. Loimaan kaupunki 48 pist.
  (Erja Lind, Leila Grön, Leila Lehtinen)
2. TYKS/Paimion sairaala I 91 pist.
  (Riitta Saarnivaara, Anu Laaksonen, Kerttu Halla)
3. TYKS/Paimion sairaala II 115 pist.
  (Saila Myllykylä, Kristiina Mäkelä, Ulla Rekikoski)
4. TYKS/Paimion sairaala III 144 pist.
  (Sirpa Ojanen, Marja Lehtonen, Päivi Lainio-Heikkilä)
5. Loimaan Aluesairaala 145 pist.
  (Paula Ketola, Hilkka Markkula, Merja Salonen)
6. Metsäpuu 188 pist.
  (Sirkka Roine, Seija Jalonen, Irma Kojo)
7. TYKS/Paimion sairaala IV 189 pist.
  (Katariina Laine, Mari Ylitalo-Tommila, Tuula Kervinen)
8. TYKS/Paimion sairaala V 210 pist.
  (Virpi Virtanen, Kristiina Lindholm, Riitta Lähteenmäki)

>> Ylös

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TULOKSET 2003

MIEHET 7 KM
SIJA NIMI SEURA AIKA JÄLJ.
1 Jouko Mahlamäki Lauttakylän Luja 22.14,4 00.00,0
2 Sami Syrjälä Marttilan Murto 22.42,1 00.27,7
3 Juha Koskenoja Jokioisten Jänne 22.57,6 00.43,2
4 Juuso Penttilä Punkalaitumen Kunto 23.34,5 01.20,1
5 Markku Virta Loimaan Leisku 23.48,4 01.34,0
6 Mika Kilpeläinen Lännen Engineering 23.56,6 01.42,2
7 Mika Jalo Kortelan Ryhti 24.00,8 01.46,4
8 Ville Ala-Nissilä Loimaan Leisku 24.15,7 02.01,3
9 Markus Salo Punkalaitumen Kunto 24.20,8 02.06,4
10 Mikko Prusi Pappilan Seudun Ka 24.27,3 02.12,9
11 Osmo Hongisto Pappilan Seudun Ka 24.39,0 02.24,6
12 Pekka Leppänen Mellilä 25.03,6 02.49,2
13 Erkki Halkivaha Oripään Vesa 25.20,9 03.06,5
14 Tapio Pukki Jankko/ampumahiiht. 25.29,6 03.15,2
15 Jorma Eskola Jokioisten Jänne 25.40,7 03.26,3
16 Timo Syrjälä   26.16,6 04.02,2
17 Jukka Entonen Loimaan Poliisi 26.28,7 04.14,3
18 Ari Jussila VSVU 26.41,6 04.27,2
19 Mika Korelin Eura 26.50,4 04.36,0
20 Kimmo Repo Raision Kuula 26.53,0 04.38,6
21 Aimo Tuoriniemi Espoo 26.58,7 04.44,3
22 Hannu Rantala Loimaa 27.04,1 04.49,7
23 Valtteri Arra Iisakki 27.21,1 05.06,7
24 Marko Salo Loimaan Leisku 27.33,2 05.18,8
25 Tapani Kuhanen Lahden Ahkera 27.55,8 05.41,4
26 Ilkka Niemi Lännen Engineering 28.19,0 06.04,6
27 Jari Lintukangas Pappilan SeudunKa 28.21,6 06.07,2
28 Harri Karvonen Punkalaitumen Kunto 28.35,4 06.21,0
29 Raimo Mustikkamäki Lännen Engineering 28.36,0 06.21,6
30 Antti Vuorinen Loimaan Jankko 28.38,9 06.24,5
31 Aleksi Sorvali Tammelan Ryske 28.39,9 06.25,5
32 Markku Andersson Loimaa 28.40,4 06.26,0
33 Erkki Kivimäki Loimaan Kirjapaino 28.48,0 06.33,6
34 Mika Lindgren LiedonLuja/Tyks 28.52,4 06.38,0
35 Jarkko Salmela Forssa 28.55,1 06.40,7
36 Kimmo Mäkeläinen Loimaan Jankko 29.01,4 06.47,0
37 Jouni Aalto Turku 29.29,9 07.15,5
38 Mika Järnberg   30.14,9 08.00,5
39 Teuvo Valve Loimaan Voima 30.38,7 08.24,3
40 Ville Lehtonen Uskelan Urhot 30.58,4 08.44,0
41 Jorma Tiiri Metsäpuu 30.58,8 08.44,4
42 Reijo Laaksonen Lännen Engineering 31.00,8 08.46,4
43 Ilkka Norri Loimaan Leisku 31.01,2 08.46,8
44 Antti Hannukainen Loimaan Jankko 31.13,6 08.59,2
45 Lasse Skogström Jankko/ampumahiiht. 31.21,3 09.06,9
46 Ville Vuorinen TYKS 31.32,1 09.17,7
47 Hannu Rantanen VSVU 32.24,5 10.10,1
48 Ville Laine Loimaan Leisku 32.27,8 10.13,4
49 Risto Haavisto Oripään Vesa 32.29,3 10.14,9
50 Kimmo Aavila Loimaa 32.34,0 10.19,6
51 Markku Laurinen Mellilän Huovit 32.36,0 10.21,6
52 Arto Nummela Lännen Engineering 32.57,2 10.42,8
53 Risto Ahti Ypäjän Yllätys 33.31,8 11.17,4
54 Matti Wendelin Turun Urheiluliitto 33.34,4 11.20,0
55 Pasi Koivu Loimaan Työterveys 35.02,2 12.47,8
56 Martti Salonen Loimaan Voima 35.46,8 13.32,4
57 Alpo Salmelin Kunto-Pirkat 35.55,6 13.41,2
58 Asko Hämäläinen Foto-Irma 36.07,0 13.52,6
59 Mauri Heikkilä Lännen Engineering 36.07,7 13.53,3
60 Paavo Mäkeläinen Loimaan Jankko 36.36,9 14.22,5
61 Heikki Järvinen Vehmaa 37.57,1 15.42,7
62 Pasi Paunuvuori Lauttakylän Luja 38.20,4 16.06,0
63 Jussi Holm Jankko/ampumahiiht. 39.04,4 16.50,0
64 Ilkka Tuominen Lännen Engineering 39.10,8 16.56,4
65 Jyri Leppämäki Lännen Engineering 39.24,4 17.10,0
66 Santeri Ketola Salo 40.23,0 18.08,6
67 Jussi Poskiparta Loimaan kunta 40.24,2 18.09,8
68 Janne Hirvilinna Lännen Engineering 42.01,7 19.47,3
69 Juha Prusi Alastaron Urheilij 42.57,5 20.43,1
70 Hannu Järvinen Raisio 43.35,9 21.21,5
71 Veikko Ruohonen Lännen Engineering 46.51,6 24.37,2
72 Kerkko Vihava Loimaan Kirjapaino 53.18,6 31.04,2
73 Risto Rantanen Metsäpuu 54.48,8 32.34,4


NAISET 7 KM
SIJA NIMI SEURA AIKA JÄLJ.
1 Sari Koivu Turun Weikot 27.06,7 00.00,0
2 Päivi Satto Turun Urheiluliitto 28.08,2 01.01,5
3 Jenni Mattila Loimaan Voima 28.54,3 01.47,6
4 Hannele Uusitalo Loimaan Jankko 29.17,3 02.10,6
5 Helena Santamäki Ypäjän Yllätys 29.27,4 02.20,7
6 Tiina Mäkelä Kortelan Ryhti 29.44,6 02.37,9
7 Anne Halkivaha Oripään Vesa 30.07,8 03.01,1
8 Lea Tuomisto Oripään Vesa 30.14,5 03.07,8
9 Päivi Hannula Turun Weikot 30.15,7 03.09,0
10 Merja Haonperä Mellilän Huovit 31.32,8 04.26,1
11 Heli Rajalin TYKS/Paimion sair. 32.55,0 05.48,3
12 Sirpa Tamminen Oripään Vesa 33.06,1 05.59,4
13 Marianne Holm Jankko/ampumahiiht. 33.09,7 06.03,0
14 Heli Wendelin Turun Urheiluliitt 33.11,6 06.04,9
15 Jaana Lindgren Liedon Luja/Tyks 33.22,4 06.15,7
16 Hanna Ruohonen Jankko/ampumahiiht. 33.35,1 06.28,4
17 Minna Halkivaha Oripään Vesa 33.36,4 06.29,7
18 Leila Grön Loimaan Leisku 33.41,6 06.34,9
19 Erja Lind Loimaan Leisku 33.41,9 06.35,2
20 Mervi Vanha-Perttula Loimaan Jankko 35.19,0 08.12,3
21 Elina Pukki Jankko/ampumahiiht. 35.46,3 08.39,6
22 Satu Koivu Turun Weikot 36.03,9 08.57,2
23 Miia Syrjälä SaraSport 36.06,7 09.00,0
24 Piri Lammela YTK-kassa 36.30,2 09.23,5
25 Pirjo Niinivirta Perniö 36.35,3 09.28,6
26 Jenni Halkivaha Oripään Vesa 37.36,4 10.29,7
27 Karoliina Savolainen Loimaa 38.24,4 11.17,7
28 Riitta Saarnivaara TYKS/Paimion sair. 39.20,3 12.13,6
29 Marjaleena Hakala LAS 39.29,1 12.22,4
30 Seija Turunen Alastaron Urheilij 40.02,2 12.55,5
31 Krista Haapala Kiukainen 40.05,8 12.59,1
32 Päivi Jokinen Metsäpuu 41.46,4 14.39,7
33 Anu Laaksonen TYKS/Paimion sair. 42.16,0 15.09,3
34 Virpi Roine Loimaan Voima 43.13,6 16.06,9
35 Sanna Roine Loimaan Voima 44.09,7 17.03,0
36 Seija Vanhanen Somero 44.52,5 17.45,8
37 Raija Knuutila Loimaan Leisku 44.55,6 17.48,9
38 Hannele Markkula Metsäpuu 47.12,7 20.06,0
39 Kirsti Kesseli Lännen Engineering 53.18,1 26.11,4
40 Kristiina Mäkelä TYKS/Paimion sair. 54.00,2 26.53,5
41 Päivi Lainio-Heikkilä TYKS/Paimion sair. 54.00,8 26.54,1
42 Merja Lehtonen TYKS/Paimion sair. 54.02,3 26.55,6
43 Ulla Rekikoski TYKS/Paimion sair. 54.03,5 26.56,8
44 Hanna Poskiparta Loimaan kunta 56.11,3 29.04,6
45 Seija Jalonen Metsäpuu 1:03.15,4 36.08,7
46 Sirkka Roine Metsäpuu 1:03.15,9 36.09,2
47 Virpi Levonpää YTK-kassa 1:09.30,4 42.23,7
48 Päivi Niemeläinen YTK-kassa 1:09.30,7 42.24,0
49 Tarja Kivilä YTK-kassa 1:09.31,1 42.24,4
50 Oili Salonen Lännen Engineering 1:10.02,8 42.56,1
51 Tuula Pulkkinen Lännen Engineering 1:10.03,2 42.56,5


ILMAN AIKAA LENKIN KIERSIVÄT
Tiina Mäenpää TYKS/Paimion sairaala
Piia Tamminen TYKS/Paimion sairaala
Sirkka Hakala TYKS/Paimion sairaala
Heikki Kurkela OFA
Veikko Huhta Vampulan Urheilijat
Ari Salokannel Lännen Engineering
Lahja Repo Forssa
Matti Repo Forssa
Aila Jäsperi Forssan Alku
Unto Jäsperi Forssan Alku
Virpi Järvinen LAS
Marjatta Sormunen LAS
Tiina Tamminen Oripään Vesa
Terhi Tamminen Oripään Vesa
Tuula Kurki TYKS/Paimion sairaala
Tuula Rönkkö TYKS/Paimion sairaala
Tuula Ihamäki TYKS/Paimion sairaala
Mari Ylitalo-Tommila TYKS/Paimion sairaala
Anna-Maija Kattilakoski TYKS/Paimion sairaala
Sinikka Pettersson TYKS/Paimion sairaala
Helena Lempiäinen TYKS/Paimion sairaala
Hanna Mölsä TYKS/Paimion sairaala
Leena Laine TYKS/Paimion sairaala
Katariina Laine TYKS/Paimion sairaala
Anne Laine TYKS/Paimion sairaala
Anne Kuparinen TYKS/Paimion sairaala
Kristiina Lindholm TYKS/Paimion sairaala
Leena Paavilainen TYKS/Paimion sairaala
Tiina Särvä TYKS/Paimion sairaala
Rita Mäkelä Oripään Vesa
Veikko Jalo OFA
Merja Järvi Loimaan Jankko
Päivi Halkivaha Oripään Vesa
Sisko Uusitupa Loimaan Kylmäkone
Tuomas Vuorinen Loimaan Kylmäkone

YHTEENSÄ 161 OSANOTTAJAA

 

TYÖPAIKKOJEN VÄLINEN OSALLISTUJAKILPAILU:
1. TYKS/Paimion sairaala 25 osanottajaa
2. Lännen Engineering 14 "
3. Metsäpuu 6 "
4. YTK-kassa 5 "
5. LAS 4 "
6. OFA ja Loimaan Kirjapaino 2 "

 

MIEHET/SEURAT
1. Loimaan Leisku 37 pist.
  (Markku Virta, Ville Ala-Nissilä, Marko Salo)
2. Punkalaitumen Kunto 41 pist.
  (Juuso Penttilä, Markus Salo, Harri Karvonen)
3. Loimaan Jankko 110 pist.
  (Antti Vuorinen, Kimmo Mäkeläinen, Antti Hannukainen)
4. Jankko/ampumahiiht. 122 pist.
  (Tapio Pukki, Lasse Skogström, Jussi Holm)

 

MIEHET/TYÖPAIKAT JA YHDISTYKSET
1. Pappilan Seudun Kaiku 48 pist.
  (Mikko Prusi, Osmo Hongisto, Jari Lintukangas)
2. Lännen Engineering I 61 pist.
  (Mika Kilpeläinen, Ilkka Niemi, RaimoMustikkamäki)
3. Lännen Engineering II 153 pist.
  (Reijo Laaksonen, Arto Nummela, Mauri Heikkilä)
4. Lännen Engineering III 197 pist.
  (Ilkka Tuominen, Jyri Leppämäki, Janne Hirvilinna)

 

NAISET/TYÖPAIKAT JA YHDISTYKSET
1. TYKS/Paimion sairaala I 72 pist.
  (Heli Rajalin, Riitta Saarnivaara, Anu Laaksonen)
2. YTK-kassa 119 pist.
  (Piri Lammela, Virpi Levonpää, Päivi Niemeläinen)
3. TYKS/Paimion sairaala II 123 pist.
  (Kristiina Mäkelä, Päivi Lainio-Heikkilä, Merja Lehtonen)
4. Lännen Engineering 140 pist.
  (Kirsti Kesseli, Oili Salonen, Tuula Pulkkinen)

>> Ylös